Organization Calendar (Mooretown Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevDec 01, 2019-Dec 21, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
2019-2020
Minor Initiation
8:30 AM-9:20 AM
Practice
2019-2020
Atom Rep
9:00 AM
vs. Simcoe
Delhi Community Centre [Semi Final]
2019-2020
Major Initiation #1
9:25 AM-10:15 AM
Practice
2019-2020
Minor Novice FC 1
10:25 AM-11:20 AM
Practice
2019-2020
Minor Novice FC 2
11:30 AM-12:25 PM
Practice
2019-2020
Major Novice Shamrock
12:35 PM-1:35 PM
Practice
2019-2020
Atom Rep
2:00 PM
@ Dorchester Dragons
Delhi Community Centre [Finals]
All Teams
3:00 PM-5:20 PM
Lady Flags Ice
2019-2020
Peewee FC 1
3:10 PM
@ Southwest Bullets White
Glencoe [PW51]
2019-2020
Midget AE
3:55 PM-5:00 PM
Practice
2019-2020
Juvenile
4:30 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam FC 1
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam AE
5:45 PM
@ St. Thomas Jr Stars
2019-2020
Bantam Rep
6:25 PM
vs. East Lambton Eagles
2019-2020
Midget FC 1
9:10 PM
@ Wallaceburg Lakers 2
2019-2020
Peewee FC 2
7:20 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [PW52]
2019-2020
Midget FC 1
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Atom Rep
4:55 PM-6:10 PM
Practice
2019-2020
Peewee Rep
6:20 PM-7:35 PM
Practice
2019-2020
Peewee FC 1
7:10 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam Rep
7:45 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Peewee FC 2
8:10 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep
9:10 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Atom AE 1
6:40 PM-7:45 PM
Practice
2019-2020
Atom AE 2
7:55 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget FC 1
9:10 PM
@ Wallaceburg Lakers 1
2019-2020
Midget AE
9:10 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Major Novice Shamrock
6:00 PM
@ Dorchester Dragons
2019-2020
Peewee AE
6:10 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Bantam AE
7:40 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep
8:00 PM
@ St. Marys Rock
2019-2020
Atom FC 1
6:10 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Atom FC 2
7:10 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Atom FC 2
7:10 PM
vs. Dresden Jr. Kings Maroon
2019-2020
Bantam FC 1
8:10 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam FC 2
9:10 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Minor Initiation
8:00 AM-8:55 AM
Practice
2019-2020
Instructional
8:30 AM-9:20 AM
Practice
2019-2020
Major Initiation #1
8:55 AM-9:50 AM
Practice
2019-2020
Major Initiation #2
9:30 AM-10:25 AM
Practice
2019-2020
Minor Novice FC 1
10:00 AM
@ Point Edward
2019-2020
Minor Novice FC 2
10:10 AM-11:10 AM
Practice
2019-2020
Major Novice Shamrock
10:35 AM-11:40 AM
Practice
All Teams
11:20 AM-2:35 PM
Lady Flags Ice
2019-2020
Atom AE 1
11:50 AM
vs. St. Marys Rock
MSC (Rink 1) [AAE88]
2019-2020
Peewee AE
1:05 PM
vs. West London Hawks
MSC (Rink 1) [WMPMD12]
2019-2020
Atom FC 1
1:10 PM
@ South Kent Lightning 2
Ridgetown [AT57]
2019-2020
Peewee Rep
2:20 PM
vs. East Lambton Eagles
2019-2020
Atom AE 2
2:45 PM
vs. Ilderton Jets
MSC (Rink 2) [AAE89]
All Teams
3:30 PM-7:00 PM
Midget Allstar Game
2019-2020
Atom FC 2
4:00 PM
vs. Wallaceburg Lakers 1
2019-2020
Juvenile
4:30 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Peewee FC 2
5:15 PM
vs. Southwest Bullets White
2019-2020
Bantam AE
6:00 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [BAE84]
2019-2020
Midget AE
6:30 PM
vs. Petrolia Oilers
MSC (Rink 2) [MAE62]
2019-2020
Midget FC 1
8:05 PM
vs. Petrolia Oilers
Dec 08Dec 09Dec 10Dec 11Dec 12Dec 13Dec 14
2019-2020
Minor Initiation
8:30 AM-9:20 AM
Practice
2019-2020
Major Initiation #1
9:25 AM-10:15 AM
Practice
2019-2020
Minor Novice FC 2
10:25 AM
vs. Minor Novice FC 1
MSC (Rink 2) [MNNO39]
2019-2020
Minor Novice FC 1
10:25 AM
vs. Minor Novice FC 2
MSC (Rink 2) [MNNO38]
2019-2020
Major Novice Shamrock
11:30 AM-12:25 PM
Practice
2019-2020
Atom AE 1
12:35 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
2019-2020
Peewee FC 1
1:45 PM
vs. Dresden Jr. Kings White
2019-2020
Peewee AE
2:40 PM
vs. Ilderton Jets
MSC (Rink 1) [PAE72]
All Teams
3:00 PM-5:20 PM
Lady Flags Ice
2019-2020
Atom Rep
3:55 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
2019-2020
Peewee Rep
5:10 PM
vs. Lambeth Lancers
2019-2020
Bantam FC 1
5:30 PM
vs. Southwest Bullets
2019-2020
Bantam FC 2
6:10 PM
@ South Kent Lightning 1
Ridgetown [BT55]
2019-2020
Midget FC 1
6:20 PM
@ Dresden Jr. Kings Maroon
2019-2020
Bantam Rep
6:25 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
2019-2020
Bantam AE
7:40 PM
@ Wallaceburg Lakers
Wallaceburg [BAE82]
2019-2020
Peewee FC 2
7:20 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [PW94]
2019-2020
Midget Rep
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Atom FC 1
4:55 PM-6:10 PM
Practice
2019-2020
Peewee AE
6:30 PM
vs. Dorchester Dragons
MSC (Rink 1) [PAE66]
2019-2020
Atom Rep
6:30 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
2019-2020
Peewee Rep
7:00 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
2019-2020
Peewee FC 1
7:10 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam Rep
7:35 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
2019-2020
Midget AE
7:45 PM
vs. South Huron Sabres
MSC (Rink 1) [MAE45]
2019-2020
Peewee FC 2
8:10 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep
9:00 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
2019-2020
Midget FC 1
9:20 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Atom Rep
6:00 PM
@ St. Marys Rock
2019-2020
Atom AE 1
6:40 PM-7:45 PM
Practice
2019-2020
Peewee Rep
7:10 PM
@ St. Marys Rock
2019-2020
Atom AE 2
7:55 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam Rep
8:30 PM
@ St. Marys Rock
2019-2020
Midget AE
9:10 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee Rep
6:10 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Atom AE 2
6:30 PM
@ West London Hawks
Bostwick (B) [WMAMD108]
2019-2020
Bantam AE
7:40 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget AE
8:30 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
2019-2020
Atom Rep
6:10 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Atom FC 2
7:10 PM
vs. Petrolia Oilers
2019-2020
Bantam FC 1
8:10 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam FC 2
9:10 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Minor Initiation
8:00 AM-8:55 AM
Practice
2019-2020
Minor Novice FC 2
8:00 AM
@ Petrolia Oilers 1
Greenwood [MNNO40]
2019-2020
Instructional
8:30 AM-9:20 AM
Practice
2019-2020
Major Initiation #1 & Major Initiation #2
8:55 AM-9:50 AM
Shared Practice
2019-2020
Minor Novice FC 1
9:30 AM
vs. Petrolia Oilers 2
MSC (Rink 1) [MNNO41]
2019-2020
Atom FC 1
10:00 AM
vs. Petrolia Oilers
2019-2020
Atom FC 2
10:00 AM
@ Dresden Jr. Kings White
2019-2020
Major Novice Shamrock
10:35 AM
vs. St. Marys Rock
All Teams
11:20 AM-2:35 PM
Lady Flags Ice
2019-2020
Atom AE 1
11:50 AM
vs. South Kent Lightning
MSC (Rink 1) [AAE97]
2019-2020
Atom AE 2
1:05 PM
vs. Sarnia Jr. Sting
MSC (Rink 1) [WMAMD79]
2019-2020
Bantam AE
2:20 PM
vs. St. Marys Rock
MSC (Rink 1) [BAE88]
2019-2020
Midget AE
3:55 PM
vs. Dorchester Dragons
MSC (Rink 1) [MAE57]
2019-2020
Midget Rep
5:30 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
2019-2020
Peewee AE
5:30 PM
@ South Huron Sabres
2019-2020
Bantam FC 2
6:30 PM
vs. Bantam FC 1
2019-2020
Midget FC 1
8:00 PM
@ Dresden Jr. Kings White
2019-2020
Bantam Rep
8:05 PM
vs. West Lorne Comets
Dec 15Dec 16Dec 17Dec 18Dec 19Dec 20Dec 21
2019-2020
Minor Initiation
8:30 AM-9:20 AM
Practice
2019-2020
Major Initiation #1
9:25 AM-10:15 AM
Practice
2019-2020
Minor Novice FC 1
10:25 AM-11:20 AM
Practice
2019-2020
Minor Novice FC 2
11:30 AM
vs. Wallaceburg Lakers
MSC (Rink 2) [MNNO43]
2019-2020
Atom AE 2
12:30 PM
vs. Lambeth Lancers
2019-2020
Major Novice Shamrock
12:55 PM
@ St. Marys Rock
2019-2020
Peewee FC 1
1:45 PM
vs. Wallaceburg Lakers
2019-2020
Peewee AE
2:40 PM
vs. St. Marys Rock
MSC (Rink 1) [PAE79]
All Teams
3:00 PM-5:20 PM
Lady Flags Ice
2019-2020
Atom Rep
3:55 PM
vs. Lambton Shores Predators
2019-2020
Atom FC 1
5:00 PM
@ Dresden Jr. Kings White
2019-2020
Peewee Rep
5:10 PM
vs. Lambton Shores Predators
2019-2020
Bantam FC 1
5:30 PM
vs. Southwest Bullets
2019-2020
Bantam Rep
6:25 PM
vs. Lambton Shores Predators
2019-2020
Atom AE 2
7:00 PM
@ Ilderton Jets
Ilderton [AAE103]
2019-2020
Midget Rep
9:00 PM
@ Dorchester Dragons
2019-2020
Midget FC 1
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Atom FC 2
4:55 PM-6:10 PM
Practice - Team Booked
2019-2020
Atom Rep
6:30 PM
@ Dorchester Dragons
2019-2020
Atom AE 1
6:30 PM
vs. London Bandits Black
MSC (Rink 1) [WMAMD80]
2019-2020
Peewee FC 1
7:10 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam Rep
7:45 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Peewee FC 2
8:10 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget Rep
9:10 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee AE
6:40 PM-7:45 PM
Practice
2019-2020
Atom AE 2
7:55 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Midget AE
9:10 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee Rep
6:10 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Peewee AE
6:30 PM
@ Port Huron Port Huron Flags
2019-2020
Bantam Rep
7:00 PM
@ Dorchester Dragons
2019-2020
Bantam AE
7:40 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Peewee Rep
9:00 AM
vs. Wallaceburg Lakers
2019-2020
Peewee Rep
5:10 PM
@ Ingersoll
2019-2020
Atom FC 1
6:10 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Atom FC 2
7:10 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam FC 1
8:10 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Bantam FC 2
9:10 PM-10:00 PM
Practice
2019-2020
Minor Initiation
8:00 AM
@ Wallaceburg 1
2019-2020
Instructional
8:30 AM-9:20 AM
Practice
2019-2020
Major Initiation #1
8:55 AM
vs. Mooretown Initation 2
2019-2020
Major Initiation #2
8:55 AM
vs. Mooretown Initation 1
2019-2020
Minor Novice FC 2
10:10 AM
vs. Petrolia Oilers 2
MSC (Rink 2) [MNNO46]
2019-2020
Major Novice Shamrock
10:35 AM
vs. Lambeth Lancers
All Teams
11:20 AM-2:35 PM
Lady Flags Ice
2019-2020
Atom AE 1
11:50 AM-12:55 PM
Practice
2019-2020
Peewee Rep
12:00 PM
vs. Petrolia Oilers
2019-2020
Minor Novice FC 1
1:00 PM
@ West Lorne Comets
2019-2020
Peewee AE
1:05 PM
vs. Strathroy #2 Jr. Rockets
2019-2020
Peewee FC 2
1:40 PM
@ Dresden Jr. Kings White
2019-2020
Bantam AE
2:20 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
MSC (Rink 1) [BAE96]
2019-2020
Atom FC 1
2:45 PM
vs. Dresden Jr. Kings White
2019-2020
Bantam Rep
3:55 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
2019-2020
Midget Rep
4:30 PM
@ Dresden Jr. Kings
2019-2020
Atom Rep
5:15 PM
vs. Port Stanley Jr. Sailors
2019-2020
Midget AE
5:25 PM
vs. Dorchester Dragons
MSC (Rink 1) [MAE44]
2019-2020
Atom AE 2
6:35 PM
vs. East Lambton Eagles
MSC (Rink 2) [AAE55]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from mooretownminorhockey.com on Thursday, July 9, 2020 at 3:19 AM