Schedule & Results (Mooretown Minor Hockey)

PrintSchedule & Results
Filter Opponents:
Game #DateTimeCategoryTeamOpponentVenueScoreResult
Sep 27 20219:40 PMU15 (Bantam)U15 Tier 1 (Rep)Wallaceburg LakersMSC (Rink 1)
Sep 30 20218:20 PMU15 (Bantam)U15 Tier 1 (Rep)Sarnia MSC (Rink 1)
Oct 03 202112:40 PMU11 (Atom)U11 Tier 1 (Rep)Wallaceburg LakersMSC (Rink 1)
Oct 05 20217:10 PMU11 (Atom)U11 Tier 1 (Rep)Petrolia MSC (Rink 1)
Oct 09 202112:00 PMU15 (Bantam)U15 Tier 3 (AE)Sarnia Sarnia Arena
Oct 09 20211:15 PMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Sarnia Clearwater Arena
Oct 10 202110:00 AMU13 (Peewee)U13 Tier 1 (Rep)Strathroy Jr. RocketsGemini Arena
Oct 10 20218:10 PMU15 (Bantam)U15 Tier 1 (Rep)Petrolia OilersMSC (Rink 1)
U18-02Oct 17 20213:00 PMU18 (Midget)U18 Four CountyWest Lorne CometsWest Lorne Arena
Oct 17 20218:20 PMU15 (Bantam)U15 Tier 1 (Rep)Dresden Jr. KingsMSC (Rink 1)
U9D-17Oct 24 20212:30 PMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Lambton Shores PredatorsForest (Amtelecom)
U9D-25Oct 30 202110:30 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Lucan IrishLucan
U9-11Oct 31 202111:25 AMU9 (Major Novice)U9 Team #2Wallaceburg LakersMSC (Rink 1)
U9-12Nov 06 202111:00 AMU9 (Major Novice)U9 Team #2West Lorne CometsWest Lorne Arena
Nov 06 20214:00 PMU8U8 Team #1Lambton Shores PredatorsThe Shores Recreation Centre
U9D-35Nov 07 202111:25 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Dresden Jr. KingsMSC (Rink 1)
U9-13Nov 07 20212:00 PMU9 (Major Novice)U9 Team #2Wallaceburg LakersWallaceburg
U9-15Nov 13 202110:00 AMU9 (Major Novice)U9 Team #2Dresden Jr. KingsKen Houston
U9R-49Nov 13 202112:00 PMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Belmont RangersBelmont
Nov 13 20215:00 PMU13 (Peewee)U13 Tier 3 (AE)Lambton Shores PredatorsThe Shores Recreation Centre
U9-17Nov 14 202111:25 AMU9 (Major Novice)U9 Team #2South Kent LightningMSC (Rink 1)
Nov 18 20218:30 PMU13 (Peewee)U13 Tier 3 (AE)Lambton Shores PredatorsMSC (Rink 1)
U9R-57Nov 20 202111:00 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Port Stanley Jr. SailorsPort Stanley
Nov 20 20214:00 PMU8U8 Team #2Lambton Shores PredatorsLambton Shores Arena
U9R-63Nov 21 202111:25 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)South Huron SabresMSC (Rink 1)
U804Nov 21 20213:00 PMU8U8 Team #2South Kent Lightning 2Blenheim
U803Nov 21 20213:00 PMU8U8 Team #1South Kent Lightning 1Blenheim
Nov 28 202110:25 AMU8U8 Team #1Lambton Shores PredatorsMSC (Rink 1)
Nov 28 202110:25 AMU8U8 Team #2Lambton Shores PredatorsMSC (Rink 1)
U9-26Nov 28 202111:25 AMU9 (Major Novice)U9 Team #2Dresden Jr. KingsMSC (Rink 1)
U9R-74Nov 28 202111:25 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Lucan IrishMSC (Rink 1)
U9R-76Nov 30 20216:30 PMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Dorchester DragonsFlightExec Centre (APC)
U808Dec 05 202110:25 AMU8U8 Team #1Petrolia Oilers 2MSC (Rink 1)
U809Dec 05 202110:25 AMU8U8 Team #2Petrolia Oilers 1MSC (Rink 1)
U9-29Dec 05 202111:25 AMU9 (Major Novice)U9 Team #2West Lorne CometsMSC (Rink 1)
U9-51Dec 11 20212:40 PMU9 (Major Novice)U9 Team #2Wallaceburg LakersWallaceburg
U815Dec 12 202110:25 AMU8U8 Team #2West Lorne CometsMSC (Rink 1)
U814Dec 12 202110:25 AMU8U8 Team #1Dresden Jr. KingsMSC (Rink 1)
U9R-94Dec 12 20213:00 PMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Petrolia OilersGreenwood
U9-10Dec 18 202112:00 PMU9 (Major Novice)U9 Team #2South Kent LightningBlenheim
U825Dec 19 202110:25 AMU8U8 Team #2South Kent Lightning 1MSC (Rink 1)
U824Dec 19 202110:25 AMU8U8 Team #1South Kent Lightning 2MSC (Rink 1)
Dec 19 202111:00 AMU7 (Initiation)U7 Team #1Wallaceburg Wallaceburg Arena
Dec 19 202111:00 AMU7 (Initiation)U7 Team #2Wallaceburg Wallaceburg Arena
U9-37Dec 19 202111:25 AMU9 (Major Novice)U9 Team #2South Kent LightningMSC (Rink 1)
U9R-105Dec 19 202111:25 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)East Lambton EaglesMSC (Rink 1)
Dec 19 202111:55 AMU7 (Initiation)U7 Team #4Wallaceburg Wallaceburg Arena
Dec 19 202111:55 AMU7 (Initiation)U7 Team #3Wallaceburg Wallaceburg Arena
U829Dec 23 20216:10 PMU8U8 Team #2U8 Team #1MSC (Rink 1)
U830Jan 02 202210:15 AMU8U8 Team #2Southwest BulletsMSC (Rink 1)
U9R-110Jan 02 202211:15 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Dresden Jr. KingsMSC (Rink 1)
U9-40Jan 02 202211:15 AMU9 (Major Novice)U9 Team #2Wallaceburg LakersMSC (Rink 1)
U11-41Jan 06 20226:10 PMU11 (Atom)U11 Four County #2U11 Four County #1MSC (Rink 1)
U13-46Jan 06 20227:20 PMU13 (Peewee)U13 Four County #1Petrolia OilersMSC (Rink 1)
U18-50Jan 06 20228:00 PMU18 (Midget)U18 Four CountySouth Kent Lightning 1Ridgetown
U18-53Jan 07 20228:05 PMU18 (Midget)U18 Four CountyDresden Jr. Kings MaroonMSC (Rink 1)
U834Jan 08 20229:00 AMU8U8 Team #2Petrolia Oilers 1Greenwood
U835Jan 08 20229:00 AMU8U8 Team #1Petrolia Oilers 2Greenwood
U838Jan 09 202210:25 AMU8U8 Team #2Wallaceburg Lakers 1MSC (Rink 1)
U837Jan 09 202210:25 AMU8U8 Team #1Wallaceburg Lakers 2MSC (Rink 1)
U11-72Jan 09 20224:00 PMU11 (Atom)U11 Four County #1Dresden Jr. Kings MaroonKen Houston
U15-44Jan 11 20228:40 PMU15 (Bantam)U15 Four CountyPetrolia OilersMSC (Rink 1)
U9-24Jan 12 20227:00 PMU9 (Major Novice)U9 Team #2Southwest BulletsGlencoe
U13-50Jan 12 20227:00 PMU13 (Peewee)U13 Four County #1Petrolia OilersGreenwood
U15-10Jan 13 20226:20 PMU15 (Bantam)U15 Four CountySouth Kent LightningMSC (Rink 1)
U18-47Jan 13 20227:50 PMU18 (Midget)U18 Four CountySouth Kent Lightning 1MSC (Rink 1)
U13-48Jan 13 20228:10 PMU13 (Peewee)U13 Four County #2South Kent LightningRidgetown
U11-36Jan 14 20226:10 PMU11 (Atom)U11 Four County #2Dresden Jr. Kings WhiteMSC (Rink 1)
U13-51Jan 14 20227:20 PMU13 (Peewee)U13 Four County #2Petrolia OilersMSC (Rink 1)
U13-52Jan 14 20228:35 PMU13 (Peewee)U13 Four County #1Wallaceburg LakersMSC (Rink 1)
U13-53Jan 15 202211:15 AMU13 (Peewee)U13 Four County #2Dresden Jr. Kings MaroonKen Houston
U13-54Jan 15 202212:25 PMU13 (Peewee)U13 Four County #1Dresden Jr. Kings WhiteKen Houston
Jan 15 20221:35 PMU7 (Initiation)U7 Team #3Wallaceburg LakersMSC (Rink 1)
Jan 15 20221:35 PMU7 (Initiation)U7 Team #1Wallaceburg LakersMSC (Rink 1)
U15-45Jan 15 20221:40 PMU15 (Bantam)U15 Four CountyDresden Jr. KingsKen Houston
U9F-180Jan 15 20222:00 PMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)South Huron SabresStephen Township
Jan 15 20222:40 PMU7 (Initiation)U7 Team #2Wallaceburg LakersMSC (Rink 1)
Jan 15 20222:40 PMU7 (Initiation)U7 Team #4Wallaceburg LakersMSC (Rink 1)
U11-76Jan 15 20225:10 PMU11 (Atom)U11 Four County #2Petrolia OilersGreenwood
U844Jan 16 202210:25 AMU8U8 Team #1Southwest BulletsMSC (Rink 1)
U845Jan 16 202210:25 AMU8U8 Team #2Dresden Jr. KingsMSC (Rink 1)
U9-46Jan 16 20222:00 PMU9 (Major Novice)U9 Team #2Southwest BulletsGlencoe
U11-78Jan 16 20224:00 PMU11 (Atom)U11 Four County #1Dresden Jr. Kings WhiteKen Houston
U18-61Jan 16 20228:30 PMU18 (Midget)U18 Four CountyWallaceburg LakersWallaceburg
U15-15Jan 20 20226:10 PMU15 (Bantam)U15 Four CountySouthwest BulletsMSC (Rink 1)
U9-48Jan 21 20226:00 PMU9 (Major Novice)U9 Team #2Dresden Jr. KingsKen Houston
U11-66Jan 21 20226:10 PMU11 (Atom)U11 Four County #1Petrolia OilersMSC (Rink 1)
U13-57Jan 21 20227:20 PMU13 (Peewee)U13 Four County #2U13 Four County #1MSC (Rink 1)
U15-16Jan 21 20228:30 PMU15 (Bantam)U15 Four CountyDresden Jr. KingsMSC (Rink 1)
U886Jan 22 20229:00 AMU8U8 Team #1Petrolia Oilers 1Greenwood
U852Jan 23 20221:00 PMU8U8 Team #2Southwest BulletsGlencoe
U11-82Jan 23 20221:35 PMU11 (Atom)U11 Four County #1Dresden Jr. Kings WhiteMSC (Rink 1)
U11-84Jan 23 20224:00 PMU11 (Atom)U11 Four County #2Dresden Jr. Kings MaroonKen Houston
U15-49Jan 23 20227:00 PMU15 (Bantam)U15 Four CountyWallaceburg LakersWallaceburg
U15-51Jan 24 20227:00 PMU15 (Bantam)U15 Four CountyPetrolia OilersGreenwood
U18-67Jan 24 20228:30 PMU18 (Midget)U18 Four CountyPetrolia OilersGreenwood
U13-30Jan 27 20226:20 PMU13 (Peewee)U13 Four County #1Dresden Jr. Kings WhiteMSC (Rink 1)
U11-87Jan 27 20227:00 PMU11 (Atom)U11 Four County #1South Kent Lightning 2Ridgetown
U9-45Jan 28 20226:00 PMU9 (Major Novice)U9 Team #2South Kent LightningRidgetown
U856Jan 28 20226:00 PMU8U8 Team #1Wallaceburg Lakers 1Wallaceburg
U857Jan 28 20226:00 PMU8U8 Team #2Wallaceburg Lakers 2Wallaceburg
U13-60Jan 28 20227:20 PMU13 (Peewee)U13 Four County #2Petrolia OilersMSC (Rink 1)
U18-68Jan 28 20228:35 PMU18 (Midget)U18 Four CountyWallaceburg LakersMSC (Rink 1)
U11-77Jan 29 20221:30 PMU11 (Atom)U11 Four County #2Petrolia OilersMSC (Rink 1)
U861Jan 30 202210:25 AMU8U8 Team #1U8 Team #2MSC (Rink 1)
U9F-156Jan 30 202211:25 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Ilderton JetsMSC (Rink 1)
U9-36Jan 30 202212:30 PMU9 (Major Novice)U9 Team #2Southwest BulletsMSC (Rink 1)
U11-88Jan 30 20221:35 PMU11 (Atom)U11 Four County #2South Kent Lightning 1MSC (Rink 1)
U11-90Jan 30 20225:00 PMU11 (Atom)U11 Four County #1Southwest BulletsGlencoe
U18-70Jan 30 20225:15 PMU18 (Midget)U18 Four CountyDresden Jr. Kings MaroonKen Houston
U15T3-005Feb 01 20227:10 PMU15 (Bantam)U15 Tier 3 (AE)Petrolia OilersMSC (Rink 1)
U18T3-092Feb 01 20228:40 PMU18 (Midget)U18 Tier 3 (AE)Mt. Brydges CougarsMSC (Rink 1)
U11R-194Feb 02 20226:00 PMU11 (Atom)U11 Tier 1 (Rep)St. Marys RockSt. Marys (Rock)
U13-217Feb 02 20227:10 PMU13 (Peewee)U13 Tier 1 (Rep)St. Marys RockSt. Marys (Rock)
U18-211Feb 02 20228:10 PMU18 (Midget)U18 Tier 1 (Rep)Belmont RangersMSC (Rink 1)
U15-191Feb 02 20228:30 PMU15 (Bantam)U15 Tier 1 (Rep)St. Marys RockSt. Marys (Rock)
U18-203Feb 03 20228:30 PMU18 (Midget)U18 Tier 1 (Rep)St. Marys RockSt. Marys (Rock)
U18T3-127Feb 03 20228:30 PMU18 (Midget)U18 Tier 3 (AE)Dorchester DragonsFlightExec Centre (APC)
U13-136Feb 04 20226:55 PMU13 (Peewee)U13 Tier 1 (Rep)Belmont RangersMSC (Rink 1)
U13T3-082Feb 04 20228:10 PMU13 (Peewee)U13 Tier 3 (AE)South Huron SabresMSC (Rink 1)
U15T3-086Feb 04 20229:25 PMU15 (Bantam)U15 Tier 3 (AE)Ilderton JetsMSC (Rink 1)
U868Feb 05 202211:00 AMU8U8 Team #1Southwest BulletsGlencoe
U9F-167Feb 05 20221:10 PMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Lucan IrishLucan
U11R-198Feb 05 20221:30 PMU11 (Atom)U11 Tier 1 (Rep)North Middlesex Jr. StarsMSC (Rink 1)
U13-222Feb 05 20222:40 PMU13 (Peewee)U13 Tier 1 (Rep)South Kent LightningMSC (Rink 1)
U9F-168Feb 06 202211:25 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Wallaceburg LakersMSC (Rink 1)
U13-068Feb 06 202212:30 PMU13 (Peewee)U13 Tier 1 (Rep)Lucan IrishMSC (Rink 1)
U13T3-158Feb 06 20221:45 PMU13 (Peewee)U13 Tier 3 (AE)Petrolia OilersMSC (Rink 1)
U11R-40Feb 07 20227:00 PMU11 (Atom)U11 Tier 1 (Rep)South Huron SabresStephen Township
U15T3-113Feb 08 20227:10 PMU15 (Bantam)U15 Tier 3 (AE)East Lambton EaglesMSC (Rink 1)
U18T3-132Feb 08 20228:40 PMU18 (Midget)U18 Tier 3 (AE)Petrolia OilersMSC (Rink 1)
U13T3-116Feb 10 20226:20 PMU13 (Peewee)U13 Tier 3 (AE)East Lambton EaglesMSC (Rink 1)
U15T3-100Feb 10 20227:35 PMU15 (Bantam)U15 Tier 3 (AE)East Lambton EaglesMSC (Rink 1)
U18T3-065Feb 10 20229:05 PMU18 (Midget)U18 Tier 3 (AE)Dresden Jr. KingsMSC (Rink 1)
U11R-158Feb 11 20227:10 PMU11 (Atom)U11 Tier 1 (Rep)Mt. Brydges CougarsMSC (Rink 1)
U15-173Feb 11 20228:25 PMU15 (Bantam)U15 Tier 1 (Rep)St. Marys RockMSC (Rink 1)
U18-220Feb 11 20229:00 PMU18 (Midget)U18 Tier 1 (Rep)Wallaceburg LakersWallaceburg
U872Feb 12 20229:00 AMU8U8 Team #1Dresden Jr. KingsKen Houston
U873Feb 12 202210:00 AMU8U8 Team #2West Lorne CometsWest Lorne Arena
U13T3-164Feb 12 20221:40 PMU13 (Peewee)U13 Tier 3 (AE)Dresden Jr. KingsKen Houston
U11R-210Feb 12 20222:10 PMU11 (Atom)U11 Tier 1 (Rep)Lucan IrishLucan
U15T3-123Feb 12 20223:00 PMU15 (Bantam)U15 Tier 3 (AE)Dresden Jr. KingsKen Houston
U13-235Feb 12 20223:20 PMU13 (Peewee)U13 Tier 1 (Rep)Lucan IrishLucan
U15-209Feb 12 20224:30 PMU15 (Bantam)U15 Tier 1 (Rep)Lucan IrishLucan
U18-222Feb 12 20226:00 PMU18 (Midget)U18 Tier 1 (Rep)Lucan IrishLucan
U9F-145Feb 13 20221:30 PMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)St. Thomas Jr StarsMSC (Rink 1)
U13T3-168Feb 13 20222:40 PMU13 (Peewee)U13 Tier 3 (AE)Ilderton JetsMSC (Rink 1)
U866Feb 19 20229:00 AMU8U8 Team #2Dresden Jr. KingsKen Houston
U877Feb 20 202210:25 AMU8U8 Team #1West Lorne CometsMSC (Rink 1)
U9F-193Feb 24 20226:00 PMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)South Kent LightningRidgetown
U9F-196Feb 27 202211:20 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Dresden Jr. KingsMSC (Rink 1)
U881Feb 27 20223:00 PMU8U8 Team #2South Kent Lightning 1Blenheim
U882Feb 27 20223:00 PMU8U8 Team #1South Kent Lightning 2Blenheim
U851Mar 04 20226:00 PMU8U8 Team #2Petrolia Oilers 2Greenwood
U888Mar 05 202210:00 AMU8U8 Team #1West Lorne CometsWest Lorne Arena
U9F-204Mar 05 202211:00 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)Port Stanley Jr. SailorsPort Stanley
U9F-210Mar 06 202211:20 AMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)St. Marys RockMSC (Rink 1)
U9F-213Mar 08 20226:00 PMU9 (Major Novice)U9 Tier 1 (Rep)East Lambton EaglesAlvinston
U896Mar 13 202210:25 AMU8U8 Team #1Petrolia Oilers 1MSC (Rink 1)
U897Mar 13 202210:25 AMU8U8 Team #2Petrolia Oilers 2MSC (Rink 1)
U899Mar 18 20226:00 PMU8U8 Team #1Wallaceburg Lakers 2Wallaceburg
U898Mar 18 20226:00 PMU8U8 Team #2Wallaceburg Lakers 1Wallaceburg
U8102Mar 20 202210:25 AMU8U8 Team #1Wallaceburg Lakers 1MSC (Rink 1)
U8103Mar 20 202210:25 AMU8U8 Team #2Wallaceburg Lakers 2MSC (Rink 1)
Social Networking
Follow Us On
Follow Mooretown Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Mooretown Minor Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from mooretownminorhockey.com on Thursday, January 27, 2022 at 3:23 PM